Дозволи на виконання робіт та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки “під ключ”

ДОЗВІЛ ДЕРЖПРАЦІ ПОТРІБЕН ЯКЩО

  • Діяльність Вашої організації пов’язана з виконанням робіт підвищеної небезпеки і експлуатацією небезпечних машин, і механізмів;
  • Ваша діяльність, пов’язана з ризиком Вашого життя і життя Ваших співробітників;
  • Ви є сервісно-обслуговуючою  організацією, яка здійснює монтаж і технічне обслуговування небезпечних машин та механізмів;
  • Участь у тендері передбачає наявність у Вас дозволу на виконання робіт та експлуатацію машин та механізмів;
  • Ви є виробником устаткування, яке віднесене до небезпечних механізмів.

Якщо Так, тоді Вам обов’язково необхідно отримати дозвіл Держпраці на початок роботи і експлуатацію об’єктів, машин і механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Групою А, Додаток 2 до Порядку постанови КМУ № 1107 від 26.10.2011 р визначено перелік робіт підвищеної небезпеки та перелік машин, механізмів, устаткування, при виконанні і експлуатації яких суб’єкт підприємницької діяльності (юридична або фізична особа-підприємець) в обов’язковому порядку повинні оформити Дозвіл.

1. Виробництво (виготовлення), використання, переробка, зберігання, транспортування, застосування, утилізація та знешкодження вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 “Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 29, ст. 1357).

2. Вибухові роботи та роботи, пов’язані з використанням енергії вибуху, утилізація зброї, звичайних видів боєприпасів та виробів ракетної техніки, виготовлення, випробування, транспортування, зберігання та використання промислових вибухових матеріалів та їх знешкодження.

3. Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних та/або пожежонебезпечних зонах.

4. Підземні гірничі роботи на шахтах, підземні роботи на шахтах та рудниках та відкриті гірничі роботи.

5. Технічний огляд, випробування, експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

6. Виробництво піротехнічних виробів.

7. Роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах тощо).

8. Земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою.

9. Роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зонах дії струму високої частоти.

10. Заповнення, злив і ремонт балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх зберігання.

11. Монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

12. Виробництво агломерату, коксу, розплавів чорних і кольорових металів, прокату, металевих труб, феросплавів, вогнетривів, хімічних продуктів коксування, ртуті, нікелю, цинку, свинцю, олова, кадмію, індію, алюмінію, силуміну, магнію, титану, кристалічного кремнію, сірки, сірчаної, соляної, азотної і ортофосфорної кислот, ціаністих солей та розчинів, порошків, лігатур та інших сполук рідкоземельних металів, наплавочних порошків і прутків, твердих сплавів і тугоплавкого дроту, напівпровідників, пиловугільного палива.

13. Буріння та експлуатація свердловин під час геологічного вивчення та розробки родовищ корисних копалин.

14. Будівництво, ремонт, експлуатація та ліквідація підземних споруд, не пов’язаних з видобутком корисних копалин.

15. Лісосічні роботи, трелювання, транспортування та сплав лісу, у тому числі: лісогосподарські, лісозаготівельні та лісотранспортні роботи на забруднених радіонуклідами територіях.

16. Освоєння і глушіння газових та нафтових свердловин.

17. Злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних.

18. Плавильні, заливочні роботи і роботи з термообробки лиття.

19. Монтаж, експлуатація і демонтаж бурових вишок.

20. Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів.

21. Роботи з ліквідації нафтогазоводопроявлень в процесі буріння свердловин.

22. Роботи із застосуванням піротехнічного інструменту.

23. Монтаж, демонтаж та капітальний ремонт будинків, споруд, а також відновлення та зміцнення їх аварійних частин.

24. Продавлювання тунельних конструкцій під будинками, спорудами, магістралями і водоймищами.

25. Роботи в охоронних зонах діючих магістральних трубопроводів та ліній електропередачі.

26. Виготовлення виробів та деталей із пластмас, гуми на пресах, вулканізаторах, виливних та черв’ячних машинах, таблетмашинах, каландрах та вальцях.

27. Розмивання порід з використанням гідромоніторів та інших засобів гідромеханізації.

28. Роботи із збагачування корисних копалин, утворення і експлуатація відвалів гірничих порід, обкладання та скріплення укосів, бортів, уступів кар’єрів, підземна геологорозвідка, геолого-маркшейдерські роботи.

29. Ремонт гідротехнічних споруд, зведення і нарощування дамб гідротехнічних споруд і гідровідвалів.

30. Будівництво магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо), систем газопостачання природного та зрідженого газу.

1. Устатковання, пов’язане з виробництвом (виготовленням), використанням, переробкою, зберіганням, транспортуванням, застосуванням, утилізацією чи знешкодженням вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, маса яких дорівнює або перевищує нормативи порогових мас, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 “Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 29, ст. 1357).

2. Гірничошахтне та гірничорятувальне устатковання та устатковання для видобутку, транспортування, дроблення, сортування та збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів.

3. Машини, механізми, устатковання (агрегати, пристрої), у яких відбувається утворення, розлив, перевезення, заливка, продувка та випуск рідкого металу.

4. Технологічне устатковання магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу, об’єктів нафтогазовидобувної промисловості.

5. Обладнання, що працює під тиском, яке зазначене:

1) у Технічному регламенті обладнання, що працює під тиском, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 27 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 9, ст. 325);

2) у пункті 2 Технічного регламенту простих посудин високого тиску, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1025 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 4, ст. 130).

6. Котли з високотемпературним органічним теплоносієм теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.

7. Вантажопідіймальні крани і машини, ліфти, підйомники для підіймання працівників, пасажирські підвісні канатні дороги, фунікулери, ескалатори та пасажирські конвеєри, колиски приводні для підіймання працівників.

8. Устатковання напругою понад 1000 В.

9. Атракціони підвищеної небезпеки (стаціонарні, пересувні та мобільні).

10. Обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1055 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 8, ст. 236).

Дозвіл на початок виконання небезпечних робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування видається тільки Державною службою України з питань праці (Держпраці) та її територіальними підрозділами;

Дозволи видаються «Виробникам» продукції та «Роботодавцям» юридичним та фізичним особам-підприємцям, які виконують роботи підвищеної небезпеки та експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки.

Виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатація машин й механізмів підвищеної небезпеки без належно оформленого дозволу ЗАБОРОНЕНО і карається штрафом в розмірі від 3500 до 17000 грн.

Дозвіл на початок виконання небезпечних робіт та експлуатацію машин та механізмів діє на всій території України.

Строк дії дозволу складає 5 років

ПРО ПОСЛУГУ

Згідно ст. 21 Закону України «Про охорону праці», суб’єкт підприємницької діяльності при виконанні робіт та/або при експлуатації машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки, (перелік яких, міститься в додатках № 2 та № 3 до постанови КМУ від 26.10.2011 р. за номером 1107) в обов’язковому порядку зобов’язується отримати дозвіл на виконання відповідних робіт в органах Держпраці та/або оформити Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Процес оформлення дозволу на небезпечні роботи та експлуатацію небезпечних машин та механізмів є комплексом складних і «трудомістких» процедур, які вимагають від суб’єкта підприємницької діяльності певних знань, навичок, а головне, часу.

Складність процедури оформлення дозволу на виконання небезпечних робіт та експлуатацію машин і механізмів полягає в тому, що суб’єкт господарювання повинен відповідати певним вимогам і підтвердити свої можливості щодо виконання заявлених небезпечних робіт та можливостей щодо експлуатації визначених машин та механізмів.

З метою підтвердження таких можливостей суб’єкт господарювання перед подачею документів до органів Держпраці повинен в обов’язковому порядку пройти «експертно-технічну експертизу».

Експертно-технічною експертизою в першу чергу встановлюється наявність та достатність у суб’єкта господарювання кваліфікованого персоналу для виконання заявлених робіт підвищеної небезпеки та наявність матеріально-технічних можливостей для експлуатації заявлених машин та механізмів.

Експертно-технічну експертизу має право проводити тільки уповноважена експертно-технічна організація.

Послуги по проведенню експертно-технічної експертизи є платними. Вартість платежу за проведення експертизи визначається відповідно до постанови КМУ № 1251 від 04.11.2009 р.

Строк дії експертно-технічної експертизи складає 1 рік.

Для проведення технічної експертизи суб’єкт господарювання повинен надати уповноваженій організації документи які підтверджують наявність на підприємстві створеної служби з охорони праці та наявність в штаті кваліфікованого персоналу з відповідною освітою та професійними знаннями які необхідні для виконання робіт підвищеної небезпеки.

Для проведення технічної експертизи суб’єкт господарювання надає уповноваженій організації наступні документи:

  • Копії наказів, інструкцій, положень з питань охорони праці;
  • Копії дипломів, кваліфікаційних свідоцтв, протоколів та посвідчень про проходження навчання з питань охорони праці.
  • Копії експлуатаційних документів на машини та механізми: паспорти, інструкції з експлуатації, технічні умови.

Тільки після отримання позитивного експертного висновку, яким буде встановлено дотримання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, суб’єкт господарювання має право звернутись до органів Держпраці з заявою про видачу дозволу  на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин та механізмів підвищеної небезпеки.

Наш експертний центр НЕО Старндарт має всі необхідні ліцензії та дозволи

Суб’єкт господарювання звертається з заявою про видачу дозволу до органів Держпраці за місцем своєї державної реєстрації.

Термін розгляду заяви щодо видачі дозволу не може становити більше ніж 10 р.д.

У разі, коли у встановлений 10-денний строк заявнику не видано або не надіслано дозвіл чи рішення про відмову у його видачі, він має право через десять робочих днів з дня закінчення такого строку виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати машини, механізми підвищеної небезпеки за принципом мовчазної згоди.

Видача органами Держпраці дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію машин, механізми підвищеної небезпеки здійснюється на безоплатній основі.

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ

ЕтапПунктиТерміни
1) Підготовка
  • консультації з процедурних питань оформлення дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • розробка та формування пакету документів для проведення експертно-технічної експертизи.
до 3 р.д.
2) Подання документів до експертно-технічної організації
  • подання документів;
  • проведення експертно-технічної експертизи;
  • отримання позитивного експертно-технічного висновку.
до 10 р.д.
3) Подання та отримання в органах Держпраці дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • Подання заяви до органів Держпраці щодо отримання бланку дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • Отримання в органах Держпраці бланку дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
до 10 р.д.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

  1. Витяг з ЄДР;
  2. Довідка про внесення в ЄДРПОУ;
  3. Статут підприємства, або витяг із статуту підприємства;
  4. Документ, який підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, документ про право власності);
  5. Організаційна структура підприємства;
  6. Штатний розклад;
  7. Протоколи і посвідчення для інженерного-технічних працівників з охорони праці (навчання можете замовити у нас);
  8. Протоколи і посвідчення працівників із спеціальностей, для виконання робіт підвищеної небезпеки;
  9. Довідка про наявність устаткування і інструментів, які використовуються при виконанні робіт підвищеної небезпеки;
  10. Паспорти на устаткування (при необхідності).

Навчально-виробничий комбінат “Вектор”,  пропонує Вам повний комплекс послуг з оформлення дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Що входить в наші послуги

  • Надання консультації з питань оформлення дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки
  • Проведення аналізу існуючих документів та розробка і підготовка необхідних документів для отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • Проведення експертно-технічної експертизи Вашого підприємства щодо відповідності вимогам законодавства з питань охорони праці;
  • Проведення навчання Вашого персоналу з питань охорони праці;
  • Представництво Ваших інтересів в органах Держпраці.

ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

Станом на сьогодні Дозвіл Держпраці не має розподілу на «початок робіт» та «продовження робіт». Дозвіл видається на саме виконання робіт підвищеної небезпеки строком на 5 років.

В Постанові Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 маються Додатки 2 та 3, які містять вичерпний перелік робіт та механізмів, виконання та експлуатація яких пов’язана з певною небезпекою для життя та здоров’я людей. Виконання даних видів робіт, а також експлуатація зазначених механізмів відповідно потребують оформлення Дозволу Держпраці.

Так, звісно! Дія Дозволу Держпраці поширюється на всю територію України.

Залишити заявку

Заповніть заявку та прикріпіть її до даного повідомлення (прикріпити файл)

    ВАШЕ ІМ'Я *

    ВАША EMAIL АДРЕСА *

    ВАШ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ

    ВАШ КОМЕНТАР (за необхідністю)