В яких випадках необхідно проводити розслідування нещасного випадку на виробництві.

Згідно з вимогами п. 7 «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ 1232 від 30 листопада 2011 р розслідуванню підлягають всі випадки, які призвели до переведення працівника на легкий труд чи втрати ним працездатності.

Це значить, що якщо робітник перетнув межу підприємства та зайшов на його територію і до того моменту поки він не вийшов за межі підприємства, все що з ним трапиться та призведе до втрати працездатності чи переведення на легкий труд підлягає розслідуванню. Це стосується не лише травм, але й погіршення стану здоров’я. навіть. Якщо працівнику стало зле через загальне захворювання, то лише комісія з розслідування на основі лікарсько-експертного висновку може зробити висновок, що такий випадок з виробництвом не пов’язаний.

 • Працівник може травмуватися під час знаходження на території підприємства знаходячись в стані сп’яніння, чи внаслідок бійки. Такі випадки також необхідно розслідувати.
 • Працівник травмувався під час прямування на роботу чи з роботи на транспорті підприємства – випадок підлягає розслідуванню.
 • Працівник травмувався прямуючи між об’єктами обслуговування чи прямуючи за межами території підприємства, виконуючі свої посадові обов’язки – випадок підлягає розслідуванню.
 • На підприємстві аварія чи пожежа і працівник допомагає її ліквідовувати чи рятувати майно підприємства, при цьому травмується чи погіршується його стан здоров’я і він втрачає працездатність – випадок розслідується.
 • Працівник чинить крадіжку майна підприємства, знаходячись при цьому на території підприємства чи в робочій час – випадок розслідується.
 • Працівник використовує матеріали чи обладнання підприємства у власних цілях і травмується при цьому – випадок розслідується.
 • Працівник проходить медичний огляд і травмується – випадок розслідується.
 • Працівник приймає участь в змаганнях і травмується – випадок розслідується.
 • Працівник їде в відрядження, знаходиться в відрядженні та повертається з нього. Якщо в цей час травмується – випадок розслідується.
 • Працівник помирає на території підприємства чи в робочий час – випадок розслідується.
 • Працівник зникає під час виконання трудових обов’язків – випадок розслідується

Як Ви бачите обставини травмування дуже різні і інколи дуже важко розібратися за даних обставин випадок травмування це виробнича травма чи ні, адже Порядок подекуди має не чітке трактування і багато в чому правильність висновків комісії залежить від досвіду її голови, того чи всі обставини врахує комісія, чи всі необхідні запити зробить та дослідить всі деталі випадку.


Наші спеціалісти допоможуть Вам зорієнтуватися в цьому переліку обставин і визначитися чи потрібно чи ні проводити розслідування, допоможуть правильно і в повному обсязі організувати роботу комісії і убезпечать вас від прийняття неправильного рішення і його наслідків.